Oyunculuk pek çok gencin en büyük hayallerinden bir tanesi olurken şöhrete açılan kapılardandır. Bir dizi ya da film projesinde yer almak adına tercih edeceğiniz oyunculuk ajansı sayesinde kariyerinizi yönlendirebilirsiniz. Kariyer planlamanızı kusursuz bir şekilde yapmak ve kaliteyi ön plana çıkarmak adına kesinlikle bizimle iletişime geçmelisiniz. Özbay Medya olarak oyunculuk ve modellik ajansı olarak sizlere yeni fırsatlar sunuyoruz!

Oyunculuk Ajansında Seçmeler Nasıl Yapılmaktadı?

Oyuncu olmak isteyen pek çok insan için güçlü bir referansa ihtiyaç duyulduğu düşünülmektedir. Ancak gerçek bundan oldukça farklıdır. Özellikle oyunculuk seçmelerinde yer almak isteyenlerin bilmesi gereken çok özel bir süreç vardır.

Cast oluşturmak ve projeye başlamak isteyen yönetmenler ajanslara talep ettiği özellikteki oyuncuyu anlatır. Ajanslar da kendi portföylerinde bulunan ve bu role uygun olan adayları yönetmene bildirir. Tam da bu noktada çok kritik bir konu vardır. Oyunculuk seçmelerinde referanstan ziyade başarılı adayların ön plana çıktığını bilmelisiniz. Çünkü bu adayları diğerlerinden farklı yapan özellikleri aslında projeyi de başarılı kılacak unsurdur. Bu nedenle de mümkün mertebe role uygun olan aday seçilmektedir.

Oyuncu seçmelerinde süreç tamamen performans üzerinden devam eder. Özellikle yönetmenin seçimini yapması için binlerce aday arasından eleme yapılmaktadır. Zaten bu kadar adayı referansla elemek imkansızdır.

 Modellik Ajansı ve Oyuncu Ajansı Aynı mı?

Türkiye’de cast ajansı olarak da bilinen oyuncu ajansları zaman zaman modellik için de hizmet verir. Burada önemli olan taleplere cevap vermek adına sunulan hizmetlerdir. Müşteri portföyünde moda markaları, reklam yüzü arayan şirketler vs. bulunan ajanslar modellik ajansı olarak da hizmet verir. Peki, oyuncu seçmelerinde olduğu gibi modellik konusunda da süreç benzer şekilde mi devam etmektedir?

Evet, modeller için de çeşitli elemeler yapılır. Başarılı olacağı kanaatine varılan aday seçilerek anlaşma gerçekleştirilmektedir. Tüm bu süreci yönetmek adına harekete geçen Özbay Medya, oyunculuk konusunda sizlerin en büyük destekçisidir. Eğer siz de bir model olmak adına harekete geçmek istiyorsanız kesinlikle Özbay Medya ayrıcalıklarından yararlanmaya başlamalısınız. Oyuncu ve model olmak Özbay Medya ile düşündüğünüzden çok daha kolay olacak!