Son dönemin en çok dikkat çeken kavramlarından bir tanesi olan Influencer marketing nedir sorusuna cevap vermek ister misiniz? Bir Influencer olarak ya da bir ajans olarak bu dijital pazarlama alanından faydalanmak sizin için çok özel olacak!

Influence, İngilizcede karşılığı ‘etkilemek’ olan bir kavram. Bu pazarlama çeşidinde amaç hedef kitleyi etkilemek ve harekete geçirmektir. Burada araç olarak kullanılan şey ise Influencer yani sosyal medya fenomenleridir. Son yıllarda artan oranda kullanılmaya başlanan bu pazarlama anlayışı sayesinde daha kaliteli sonuçlar almak mümkündür. Bir pazarlama stratejisi olarak kullanılan Influencer pazarlama ile elde edeceğiniz çıktılar oldukça kaliteli olacaktır. 

Influencer Marketing Neden Tercih Edilmektedir?

Influencer pazarlamanın tercih edilme nedenlerine bakıldığında ilk ve en önemli detayın hiç şüphesiz satışları arttırmak olduğu açıktır. Çünkü bir kitlesi olan fenomenler bu kitleye etki ederek satışları arttırır. Bu nedenle de markalar fenomenleri başarılı birer pazarlama aracı olarak görürler. Öte yandan dikkat çeken bir konu da Influencerların hedef kitleleridir.

Influencer dendiğinde hedef kitlesi çok geniş kimseler akla gelir. Bu nedenle de markaların bir seçim yaparken daha daraltılmış kitlelere hitap etmesi gerekir. Böylesi bir durumda ortaya Mikro Influencer kavramı çıkar. Aslında bu kavram pazarlama stratejilerinde daha başarılı çözümler elde etmek adına önemlidir. Mikro Influencerlar özellikle belli alanlarda hedef kitle oluşturmuş kimselerdir. Bu nedenle de kitle üzerinde etki oluşturma güçleri daha fazladır. 

Özbay Medya ve Influencer Pazarlama

Influencer pazarlama konusunda en büyük destekçiniz olan Özbay Medya sayesinde birbirinden değerli seçeneklerden fayda elde edebilirsiniz. Kaliteli ve çözüm odaklı hizmetler ortaya koyan bir marka olarak sizlere destek oluyoruz. Özellikle de markanızı büyütecek alternatiflere odaklanmayı çok önemsiyoruz.

Markanızı Influencer ayrıcalıkları ile büyütmek ve daha başarılı sonuçlar elde etmek adına bizimle iletişime geçebilirsiniz. Özbay Medya olarak alanında uzmanlaşmış bir ekiple sizlere kusursuzluğu vaat ediyoruz. Siz de bizimle iletişime geçerek hem markanızı daha ileri taşıyabilir hem de ayrıcalıklarla dolu bir hizmetin keyfini sürebilirsiniz. Markanızı büyütmenin en ideal yolu Özbay Medya!